Packshot

Jakub Ositek - Technik Fotografii i Multimediów

Oferty

Oferty

Jakub Ositek - Technik Fotografii i Multimediów

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 

-jakubositek.com

3. Z CZEGO KORZYSTAM

 

Zależy mi na jak najlepszym odwzorowaniu fotografowanego produktu – aby nie wprowadzić nikogo w błąd. Umożliwia mi to zastosowanie kalibracji kolorystycznej, „Color checker” oraz profili drukarskich (ICC). Przy moich produkcjach używam oprogramowania Capture One, które umożliwia mi organizację plików na najwyższym poziomie. Helicon Focus oraz Helicon Remote – wykorzystywanych do sklejania zdjęć za pomocą BIT-map, oraz do wyżej wspomnianego Focus stackingu.

 

2. CO MNIE WYRÓŻNIA

 

Na podstawie moich doświadczeń jestem w stanie zagwarantować Ci unikalną koncepcję, topową jakość, i organizacje na najwyższym poziomie już na etapie pre-produkcji jak i późniejszych jej etapach. Moja jakość jest oparta na zaawansowanych technikach takich jak Focus stacking, która umożliwia Ci przedstawienie twojego produktu w pełnej krasie

 

I. DLACZEGO JA

 

Mam do zaprezentowania ofertę, która udoskonali twoją markę – stworzę atrakcyjne dla oka fotografie, które przyciągną potencjalnych odbiorców. Od samego początku twojej działalności musisz zadbać o przedstawienie swojego produktu w przykuwający uwagę sposób – ja Ci w tym pomogę

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - jakubositek.com

Technik Fotografii i Multimediów

...czyli „Diabeł tkwi w szczegółach”

Kilka lat doświadczenia w reprodukcji obrazów nauczyło mnie zwracać uwagę na istotne detale wykonywanej pracy. Zdarzają się sytuacje, gdy obraz musi pozostać w ramie, co powoduje niechciane cienie i refleksy na płótnie. Opracowałem swoje techniki, które niwelują ten niepożądany efekt.

4. W PRAKTYCE...

W praktyce, systemy operacyjne i oprogramowanie obsługujące kolor automatycznie korzystają z profili ICC, aby zoptymalizować wygląd kolorów na różnych urządzeniach.

3. PODSTAWOWE ELEMENTY

2. KIEDY ICH UŻYWAĆ?

I. Czym jest Profil ICC

Podstawowe elementy zawarte w profilu ICC to:

 

Przestrzeń barw: Określa zbiór kolorów, które urządzenie jest w stanie reprodukować. Popularnymi przestrzeniami barw są sRGB, Adobe RGB, ProPhoto RGB itp.

 

Charakterystyka kolorystyczna (TRC - Tone Reproduction Curve): Opisuje, jak urządzenie przekształca jasność pikseli na ekranie w wartości luminancji czy barw w druku.

 

Matryca przekształceń: Określa, jak przekształcać kolory pomiędzy różnymi przestrzeniami barw.

Profil ICC (International Color Consortium) to standardowy format służący do definiowania przekształceń kolorów pomiędzy urządzeniami. Jest to plik tekstowy lub binarny, który zawiera informacje o charakterystyce kolorystycznej danego urządzenia, takiego jak monitor, drukarka, lub skaner. Profil ICC opisuje, w jaki sposób urządzenie interpretuje kolory, co pozwala na skuteczne zarządzanie kolorem w procesie produkcyjnym, od tworzenia, poprzez edycję, aż do finalnego wydruku lub wyświetlania.

Profile ICC są używane w celu zapewnienia spójności kolorów pomiędzy różnymi urządzeniami i oprogramowaniem. Na przykład, gdy edytujesz zdjęcia na monitorze, który ma swój własny sposób interpretacji kolorów, a następnie drukujesz je na drukarce, która również ma swoją charakterystykę kolorystyczną, profil ICC pozwala na przekształcenie kolorów w taki sposób, aby uzyskać spójny wygląd między różnymi etapami produkcji.

3. CZY JEST PRZYDATNYM NARZĘDZIEM?

2. CO ZAWIERA

I. Czym jest ColorChecker

ColorChecker jest przydatny zarówno podczas fotografowania, jak i w procesie postprodukcji, gdzie precyzyjna korekta kolorów jest kluczowa dla uzyskania pożądanych efektów w obrazach czy filmach

ColorChecker to nazwa używana dla różnych narzędzi lub kart referencyjnych używanych w fotografii, grafice komputerowej, druku, filmie i innych dziedzinach, aby zapewnić jednolitość kolorów w różnych warunkach oświetleniowych. Jednym z najbardziej znanych produktów tego typu jest „X-Rite ColorChecker”, który jest popularny wśród profesjonalistów zajmujących się korektą kolorów i kalibracją sprzętu.

Karta ColorChecker zawiera zestaw kolorów o znanych wartościach, co umożliwia fotografom, projektantom graficznym i innym profesjonalistom ustalanie dokładnych korekt kolorów w ich pracach. Po zrobieniu zdjęcia lub nagrań w warunkach oświetleniowych, użytkownicy mogą porównać rzeczywiste kolory na karcie z odwzorowaniem kolorów na swoim sprzęcie, co pomaga w dostosowaniu korekcji kolorów i uzyskaniu spójnych wyników.

I. Czym jest reprodukcja cyfrowa

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 -jakubositek.com

Kontakt

Kontakt

Strona

główna

Projekty

komercyjne

Projekty

artystyczne

O mnie

W dzisiejszych czasach tworzenie cyfrowych kopii dzieł malarskich jest niezwykle istotne, ponieważ pozwala na przechowywanie obrazów w najwyższej jakości, która nie ulega degradacji wraz z biegiem czasu. Cyfrowe reprodukcje mają szerokie zastosowanie, zarówno w kontekście archiwizacji, jak i promocji sztuki. Wirtualne galerie zdobywają coraz większą popularność, umożliwiając odtwarzanie obrazów na różnych urządzeniach multimedialnych, o każdej porze i w dowolnym miejscu na świecie. Posiadając urządzenie o precyzyjnym odwzorowaniu kolorów, możemy podziwiać cyfrowe kopie w jakości zbliżonej do oryginału, bez konieczności odwiedzania muzeum czy galerii. Dodatkowo, możliwość przybliżania fragmentów obrazu umożliwia dokładne oglądanie detali dzieła sztuki. To wszystko sprawia, że cyfrowe kopie stają się nowoczesnym i wygodnym sposobem eksplorowania sztuki.

Jakub Ositek - Technik Fotografii i Multimediów